Co warto wiedzieć o agregatach prądotwórczych?

Agregaty prądotwórcze są zespołami pozwalającymi na samodzielne wytwarzanie energii elektrycznej oraz zasilanie innych urządzeń. Agregat prądotwórczy stanowi więc bezpośrednie źródło prądy, które może przez długi czas zasilać urządzenie w ogrodzie, domu czy na placu budowy. Kiedy w budynku znajduje się agregat to można czuć się bezpiecznie i nie obawiać się braku prądu. Na skutek zaniku napięcia włącza się automatycznie agregat, który zasila najważniejsze odbiorniki.

Takie agregaty prądotwórcze składają się z prądnicy oraz silnika spalinowego. Prawidłowo działają wówczas, kiedy określone są najpierw rodzaje odbiorników, które za pomocą agregatu mają być zasilane. Potem trzeba określić zapotrzebowanie na moc każdego z nich. Agregat musi bowiem przewyższać je pod tym względem. Agregaty są nieocenione kiedy dojdzie do awarii sieci energetycznej. Silnik spalinowy napędzany jest różnego rodzaju paliwem np. gazem LPG, metanem czy olejem napędowym. Z uwagi na konstrukcję i przeznaczenie wyróżnia się agregaty stacjonarne i przenośne.

Agregaty stanowią bezpieczne i niezależne źródło prący. Są przydatne na co dzień oraz podczas większych awarii sieci elektrycznych. Dobrze sprawdzają się też w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *